191 Görüntülenme
12 Öfkeli Adam
9.0 IMDB Puanı

12 Öfkeli Adam

(12 Angry Men)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Reginald Rose
Ödüller 3 Oscar Adaylığı. 16 ödül & 12 adaylık. total
12 Öfkeli Adam izle ⭐ 12 Öfkeli Adam (12 Angry Men) 1957 - Amerika yapımı Dram ve Suç filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
12 Öfkeli Adam, 1957 yapımı bir Amerikan drama filmidir. Reginald Rose'un aynı adlı oyunundan uyarlanan film, bir duruşmada bir jüri üyesinin diğer on bir jüri üyesini şüphelinin suçsuz olduğu konusunda, makul şüphe temelinde, ikna etme çabaları hakkındadır.

Film, bir genç adamın babasını öldürme suçuyla yargılanmasını konu alıyor. Jüri, bir oybirliği kararı ile suçlu kararı verirse, genç adam ölüm cezasına çarptırılacak. Ancak, jürinin bir üyesi olan Henry Fonda, genç adamın suçsuz olduğuna inanır. Fonda, diğer jüri üyelerini, delilleri yeniden incelemeye ve genç adamın suçsuz olduğuna dair makul bir şüphe olup olmadığını belirlemeye ikna etmeye çalışır.

Film, sadece bir odada geçen ve sadece konuşma üzerine yapılmış olma özelliği ile dikkat çekicidir. Film, jüri üyelerinin farklı kişiliklerini ve önyargılarını ortaya çıkarıyor. Fonda'nın karakteri, önyargılardan arınmış ve adalete adanmış bir kişi olarak tasvir ediliyor.

Film, eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Filmin oyunculukları, yönetmenliği ve senaryosu övüldü. Film, ayrıca, adalet, önyargı ve vicdan gibi temaları da ele alıyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın