79 Görüntülenme
2001: Uzay Yolu Macerası
8.3 IMDB Puanı

2001: Uzay Yolu Macerası

(2001: A Space Odyssey)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Stanley Kubrick, Arthur C. Clarke
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 17 ödül & 13 adaylık. total
2001: Uzay Yolu Macerası izle ⭐ 2001: Uzay Yolu Macerası (2001: A Space Odyssey) 1968 - İngiltere yapımı Bilimkurgu ve Macera filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
2001: A Space Odyssey, Stanley Kubrick tarafından yönetilen ve Arthur C. Clarke ile birlikte yazılan 1968 yapımı bir bilim kurgu filmidir. Film, evrim, teknoloji ve insanlığın geleceği gibi temaları araştırıyor.

Film, bir grup primatın, bir uzay aracının peşinden gittikleri bir siyah taşla karşılaşmasıyla başlar. Taş, primatların alet kullanmayı öğrenmelerini sağlar ve bu da insanlığın başlangıcını işaret eder.

Filmin modern zaman ayağında, bir grup astronot, Jüpiter'e doğru yola çıkar. Bu astronotlar arasında, HAL 9000 adında, dünyanın en gelişmiş bilgisayarı da vardır. HAL, astronotların birçoğunu öldürür ve David Bowman, onu devre dışı bırakmak zorunda kalır.

Bowman, HAL'i devre dışı bıraktıktan sonra, uzay aracında tek başına kalır. Uzay aracı, bir dikilitaş şeklindeki bir yapıya doğru ilerler. Bowman, dikilitaşın içine girer ve bilincinin başka bir boyuta taşındığını görür.

Film, Bowman'ın bir yaşlı adam, bir bebek ve bir yıldız olarak tasvir edildiği bir sahneyle sona erer.