24 Görüntülenme
Ada
6.8 IMDB Puanı

Ada

(The Island)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Caspian Tredwell-Owen, Alex Kurtzman, Roberto Orci
Ödüller 1 ödül & 6 Adaylık.
Ada izle ⭐ Ada (The Island) 2005 - Amerika yapımı Aksiyon ve Bilimkurgu filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. 2005 yapımı The Island, Michael Bay tarafından yönetilen ve yazılan bir bilim kurgu filmidir. Film, 22. yüzyılda, Dünya'nın kirlenmesi ve insan nüfusunun azalması nedeniyle, dışarıya kapalı bir tesiste yaşayan yüzlerce klonun hikâyesini anlatıyor.

Tesisin sakinleri, bir gün "Ada" olarak bilinen ve gezegendeki son kirletilmemiş bölgeye gönderileceklerini ummaktadır. Ancak, Lincoln Six-Echo (Ewan McGregor) adında bir klon, tesisin gerçek amacını öğrenir: Klonlar, zengin ve hastalıklı insanlar için yedek parça sağlamak için yetiştirilmektedir.

Lincoln, Jordan Two-Delta (Scarlett Johansson) adında bir klonla birlikte tesisten kaçar ve gerçek dünyayı keşfetmeye başlar. Ancak, peşlerinde tesisin güvenlik güçleri vardır ve Lincoln ve Jordan'ın hayatları tehlikededir.

Film, klonlama, insanlığın geleceği ve özgürlük gibi temaları ele alıyor. Film, eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve dünya çapında bir başarı elde etti.