74 Görüntülenme
Altamira Mağara’sının Sırları
6.0 IMDB Puanı

Altamira Mağara’sının Sırları

(Finding Altamira)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Morena Films S.L.
  • Film Süresi 97 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Olivia Hetreed, José Luis López-Linares
Altamira Mağara'sının Sırları izle ⭐ Altamira Mağara'sının Sırları (Finding Altamira) 2016 - Fransa yapımı Tarih, Dram ve Biyografi filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Finding Altamira (2016), 1879'da İspanya'daki Altamira Mağarası'nda yapılan keşfi konu alan bir belgesel filmdir. Film, mağaranın keşfedilmesine öncülük eden Marcelino Sanz de Sautuola ve kızı Maria'nın hikayesini anlatıyor.

Film, Sanz de Sautuola'nın mağarayı keşfetme yolculuğunu ve mağaranın önemini gözler önüne seriyor. Ayrıca, mağaranın keşfinin sanat ve tarih dünyasında yarattığı etkiyi de inceliyor.

Filmde, Sanz de Sautuola ve Maria'nın yanı sıra, mağarayı inceleyen bilim insanları ve tarihçiler de yer alıyor. Bunlar arasında José Miguel Carretero, Jesús Altuna, Margarita Sanz ve José Luis Sanchidrián gibi isimler bulunuyor.

Finding Altamira, eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı. Film, Sanz de Sautuola ve Maria'nın hikayesini samimi ve heyecan verici bir şekilde anlattığı için övgü topladı. Ayrıca, filmin mağaranın önemini ve keşfinin sanat ve tarih dünyasında yarattığı etkiyi etkili bir şekilde aktardığı da dikkat çekti.