31 Görüntülenme
Ateş Arabaları
7.1 IMDB Puanı

Ateş Arabaları

(Chariots of Fire)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Colin Welland
Ödüller 4 Oscar Kazandı. 18 ödül & 19 adaylık. total
Ateş Arabaları izle ⭐ Ateş Arabaları (Chariots of Fire) 1981 - İngiltere yapımı Biyografi, Dram ve Spor filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Chariots of Fire (1981), Hugh Hudson tarafından yönetilen ve Colin Welland tarafından yazılan bir İngiliz tarihi drama filmidir. Film, 1924 Yaz Olimpiyatları'na katılan iki İngiliz atlet, Harold Abrahams ve Eric Liddell'in hikayesini anlatıyor.

Abrahams, Yahudi bir avukattır ve İngiltere'yi temsil ederek antisemitizme karşı mücadele etmek ister. Liddell ise İskoçyalı bir misyonerdir ve Tanrı için koşmak ister. İki atlet, farklı motivasyonlara sahip olmalarına rağmen, aynı hedef için mücadele ederler: Olimpiyatlarda altın madalya kazanmak.

Film, Abrahams ve Liddell'in hazırlık sürecini, karşılaştıkları zorlukları ve Olimpiyatlardaki başarılarını anlatıyor. Film ayrıca, dönemin İngiltere'sinde Yahudi karşıtlığını ve din ile spor arasındaki ilişkiyi de irdeliyor.

Chariots of Fire, eleştirmenler tarafından olumlu karşılandı ve En İyi Film, En İyi Senaryo ve En İyi Müzik dallarında Akademi Ödülü kazandı. Film, dönemin en popüler filmlerinden biri oldu ve Olimpiyat ruhunu yansıtan bir kült klasik haline geldi.