198 Görüntülenme
Başka Bir Dünya
7.5 IMDB Puanı

Başka Bir Dünya

(The Sweet Hereafter)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 112 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Russell Banks, Atom Egoyan
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. 34 ödül & 56 adaylık. total
Başka Bir Dünya izle ⭐ Başka Bir Dünya (The Sweet Hereafter) 1997 - Kanada yapımı Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. The Sweet Hereafter, 1997 yapımı bir Kanada drama filmidir. Atom Egoyan tarafından yönetilen film, Russell Banks'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Filmin konusu, Kanada'nın taşrasında yaşayan bir topluluğu vuran trajik bir otobüs kazasının sonrasını anlatıyor. Kazada, okul otobüsündeki tüm çocuklar ölür. Kazadan sonra, topluluk yas ve üzüntüyle boğuşurken, aynı zamanda hukuki bir davayla da karşı karşıya kalır.

The Sweet Hereafter, yas, kayıp ve toplumsal iyileşme gibi temaları ele alıyor. Film, aynı zamanda bir hukuk filmi olarak da izlenebilir. Film, hukuk sisteminin trajedilere nasıl cevap verdiğini ve yaslı ailelere nasıl adalet sağladığını sorgulamaktadır.

The Sweet Hereafter, eleştirmenler tarafından büyük beğeni topladı ve birçok ödüle layık görüldü. Film, Cannes Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'nü kazandı ve Toronto Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Film Ödülü'ne aday gösterildi.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın