67 Görüntülenme
Beyaz Elbiseli Adam
7.3 IMDB Puanı

Beyaz Elbiseli Adam

(The Man in the White Suit)
Senaryo Roger MacDougall, John Dighton, Alexander Mackendrick
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 1 ödül & 3 adaylık. total
Beyaz Elbiseli Adam izle ⭐ Beyaz Elbiseli Adam (The Man in the White Suit) 1951 - İngiltere yapımı Komedi, Dram ve Bilimkurgu filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
Beyaz Takım Elbiseli Adam (1951), Alexander Mackendrick tarafından yönetilen ve Alec Guinness'in başrol oynadığı bir İngiliz bilim kurgu komedi filmidir. Film, kir, leke, aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklı bir kumaş icat eden parlak kimyager Sidney Stratton'un (Guinness) hikayesini anlatıyor. Stratton'un icadı başlangıçta büyük bir coşkuyla karşılanır, ancak tekstil endüstrisi bunu bir tehdit olarak görür ve onu yok etmek için komplo kurar.

Stratton, kişisel kazançtan çok işiyle ilgilenen saf ve idealist bir mucittir. Başlangıçta buluşunun sonuçlarının farkında değildir, ancak çok geçmeden bunun tekstil endüstrisi üzerinde yıkıcı bir etkisi olabileceğini fark eder. Fabrika sahipleri Stratton'un kumaşını ticarileştirmesini engellemeye kararlı ve bunu yapmak için çeşitli taktikler kullanıyorlar.

Beyaz Takım Elbiseli Adam, ilerleme ve gelenek arasındaki çatışmayı inceleyen hicivli bir film. Film aynı zamanda açgözlülük, yolsuzluk ve bireysel ifadenin önemini de araştırıyor.

Film, gösterime girdikten sonra kritik ve ticari bir başarı elde etti ve şu anda şimdiye kadar yapılmış en büyük İngiliz filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Keskin zekası, sosyal yorumları ve ikonik merkezi performansıyla Alec Guinness tarafından övgüyle karşılandı.

Beyaz Takım Elbiseli Adam, bugün hala geçerliliğini koruyan, zamansız bir klasiktir. Sizi güldürecek, düşündürecek ve mevcut durumu sorgulatacak bir film.