46 Görüntülenme
Blue Collar
7.5 IMDB Puanı

Blue Collar

(Blue Collar)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Paul Schrader, Leonard Schrader, Sydney A. Glass
Ödüller 1 ödül & 2 Adaylık.
Blue Collar izle ⭐ Blue Collar 1978 - Amerika yapımı Suç ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
Blue Collar (Mavi Yakalılar), 1978 yapımı bir Amerikan suç drama filmidir. Filmi Paul Schrader yönetmiştir ve başrollerde Richard Pryor, Harvey Keitel ve Yaphet Kotto yer almaktadır.

Film, Detroit'te bir araba fabrikasında çalışan üç işçinin hikayesini anlatıyor. Zeke (Keitel), Jerry (Pryor) ve Smokey (Kotto), işyerinde sömürüldüklerini ve sendikalarının onların haklarını savunmadığını hissederler. Bir gün, sendikanın kasasında gizli bir kasa olduğunu keşfederler ve kasadan para çalmaya karar verirler. Ancak, kasadan sadece 600 dolar bulurlar.

Zeke, Jerry ve Smokey, parayı sendikanın yolsuzluğunu ortaya çıkarmak için kullanmak isterler. Ancak, FBI onları takip etmektedir ve onları şantaj yapmak için kullanır. Zeke, Jerry ve Smokey, kendilerini bir çıkmazda bulurlar ve ne yapacaklarını bilemezler.

Blue Collar, işçi sınıfının mücadelesini ve Amerikan rüyasının hayal kırıklığını anlatan bir filmdir. Film, güçlü karakterleri, gerçekçi diyalogları ve çarpıcı sosyal eleştirileriyle öne çıkıyor.

Film, eleştirmenler tarafından olumlu eleştiriler aldı ve çeşitli film festivallerinden ödüller kazandı. Film, dünya çapında 10 milyon dolar hasılat elde etti.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın