195 Görüntülenme
Bonnie ve Clyde
7.7 IMDB Puanı

Bonnie ve Clyde

(Bonnie and Clyde)
Yönetmen
Senaryo David Newman, Robert Benton, Robert Towne
Ödüller 2 Oscar Kazandı. 22 ödül & 29 adaylık. total
Bonnie ve Clyde izle ⭐ Bonnie ve Clyde (Bonnie and Clyde) 1967 - Amerika yapımı Aksiyon, Biyografi ve Suç filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Bonnie ve Clyde, 1967 yapımı bir Amerikan neo-noir suç filmidir. Arthur Penn tarafından yönetilen film, Bonnie Parker ve Clyde Barrow adlı iki genç suçlunun, 1930'ların Büyük Buhranı sırasında gerçekleştirdikleri banka soygunlarını ve cinayetlerini konu alıyor.

Film, Bonnie Parker adlı genç bir kadının, annesinin arabasını çalan Clyde Barrow adlı bir adamla tanışmasıyla başlar. Bonnie ve Clyde, kısa sürede birbirlerine aşık olurlar ve birlikte suç dolu bir hayata başlarlar.

Bonnie ve Clyde, banka soygunları ve cinayetler gerçekleştirerek, Amerikan tarihinin en ünlü suçlularından biri haline gelirler. Ancak, peşlerine düşen polisler tarafından yakalanırlar ve öldürülürler.

Bonnie ve Clyde, neo-noir akımının en önemli filmlerinden biridir. Film, şiddet ve cinselliği açıkça tasvir etmesi nedeniyle, vizyona girdiği dönemde büyük tartışmalara yol açmıştır. Ancak, filmin zaman içinde bir kült film haline geldiği söylenebilir.