815 Görüntülenme
Bound by Honor
7.9 IMDB Puanı

Bound by Honor

(Bound by Honor)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Ross Thomas, Jimmy Santiago Baca, Jeremy Iacone
Ödüller 1 ödül & 1 nomination
Bound by Honor izle ⭐ Bound by Honor 1993 - Amerika yapımı Dram ve Suç filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Blood In Blood Out olarak da bilinen Bound by Honor (1993), Taylor Hackford'un yönettiği ve Benjamin Bratt, Damian Chapa, Jesse Borrego, Delroy Lindo ve Ving Rhames'in başrol oynadığı bir suç drama filmidir. Film, cinayet suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Chicano şair ve romancı Jimmy Santiago Baca'nın hayatına dayanıyor.

Film üç Chicano arkadaşının hikayesini anlatıyor: Paco Aguilar (Bratt), Miklo Velka (Chapa) ve Cruz Candelaria (Borrego). Üç arkadaş Doğu Los Angeles'ta birlikte büyüyorlar ama hayatta farklı yollar izliyorlar. Paco polis memuru olur, Miklo çete lideri olur ve Cruz eroin bağımlısı olur.

Üç arkadaşın hayatları iç içedir ve sonunda hepsi hapse girer. Hapishanede şiddete, ırkçılığa ve yolsuzluğa maruz kalıyorlar. Ayrıca Chicano miraslarını ve kültürlerini de öğreniyorlar.

Bound by Honor, dostluk, aile, sadakat ve ihanet temalarını araştıran güçlü ve etkileyici bir film. Aynı zamanda ceza adaleti sistemine ve Chicanos'un Amerika'da karşılaştığı zorluklara eleştirel bir bakış.

Film kritik ve ticari bir başarı elde etti ve artık Chicano sinemasının bir klasiği olarak kabul ediliyor. Chicano yaşamını ve kültürünü gerçekçi bir şekilde tasvir etmesi, güçlü performansları ve güçlü mesajıyla övgü topladı.

Bound by Honor, Chicano kültürüyle, cezai adalet sistemiyle ya da sadece harika film yapımcılığıyla ilgilenen herkesin mutlaka izlemesi gereken bir film.