333 Görüntülenme
Burjuvazinin Gizli Çekiciliği
7.8 IMDB Puanı

Burjuvazinin Gizli Çekiciliği

(The Discreet Charm of the Bourgeoisie)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Luis Buñuel, Jean-Claude Carrière
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 7 ödül & 9 adaylık. total
Burjuvazinin Gizli Çekiciliği izle ⭐ Burjuvazinin Gizli Çekiciliği (The Discreet Charm of the Bourgeoisie) 1972 - Fransa yapımı Komedi filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
The Discreet Charm of the Bourgeoisie (1972), Luis Buñuel tarafından yönetilen bir surrealist komedi filmidir. Film, üst sınıf burjuvazinin hayatını ve değerlerini eleştirir.

Film, bir grup burjuva arkadaşın yemek yemek için bir araya gelmeye çalıştıkları, ancak çeşitli sebeplerle bir türlü yemek yiyemedikleri hikayesini anlatıyor. Bu hikayede rüyalar ve gerçeklik iç içe geçer, karakterler çeşitli fantastik olaylarla karşılaşır.

Bunuel, filmde burjuvazinin değerlerini, özellikle de maddiyatçılık, tüketim ve sınıfçılığı eleştirir. Filmdeki karakterler, sürekli olarak birbirlerinin statülerini kıyaslar ve daha iyi görünmeye çalışırlar. Ancak, filmin sonunda, tüm bu çabaların boşa olduğu gösterilir.

The Discreet Charm of the Bourgeoisie, Bunuel'in en önemli filmlerinden biridir. Film, güçlü görselleri, keskin mizahı ve derin temalarıyla izleyicileri etkilemeye devam ediyor.