45 Görüntülenme
Büyük Lebowski
8.1 IMDB Puanı

Büyük Lebowski

(The Big Lebowski)
Kategori
Senaryo Ethan Coen, Joel Coen
Ödüller 5 ödül & 18 Adaylık.
Büyük Lebowski izle ⭐ Büyük Lebowski (The Big Lebowski) 1998 - Amerika yapımı Komedi ve Suç filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. The Big Lebowski, Joel ve Ethan Coen tarafından yazılan ve yönetilen, 1998 yapımı bir Amerikan polisiye komedi filmidir ve Jeff Bridges, aynı adı taşıyan bir milyonerle karıştırılan rahat bir Los Angeles tembeli olan Jeffrey "The Dude" Lebowski'yi canlandırmaktadır. Filmde ayrıca John Goodman, Steve Buscemi, Julianne Moore, Frances McDormand ve Tara Reid de rol alıyor.

Film, milyoner Lebowski'nin kaçırılan karısıyla ilgili bir yanlış kimlik vakasına bulaşan Ahbap'ı konu alıyor. Ahbap başlangıçta bu işe karışmak konusunda isteksizdir, ancak sonunda fidye ödemesi karşılığında milyonere yardım etmeyi kabul eder.

Ahbap'ın araştırması onu neo-Naziler, nihilistler ve yetişkin film yapımcılarının dahil olduğu karmaşık bir entrika ağına sürükler. Yol boyunca saldırıya uğradı, uyuşturuldu ve hatta kendisi kaçırıldı.

Karşılaştığı birçok tehlikeye rağmen Ahbap, film boyunca sakin ve kendine hakim olmayı sürdürüyor. En zor durumlarda bile mizah anlayışını asla kaybetmez.

Sonunda Ahbap, yanlış kimlik sorununu çözmeyi ve milyonerin karısını kurtarmayı başarır. Ancak fidye ödemesini alamaz ve eskisinden daha da parasız kalır.

The Dude, mali sıkıntısına rağmen hayatından memnundur. Arkadaşları, bowling ligi ve Beyaz Rus kokteylleri var. İhtiyacı olan tek şey bu.

The Big Lebowski, alıntılanabilir diyalogları, eksantrik karakterleri ve benzersiz mizah anlayışıyla sevilen bir kült klasik. Film, bireyselliğin ve hayattaki basit şeylerin kutlanmasıdır.