67 Görüntülenme
Canlı Kafa Avcıları
7.7 IMDB Puanı

Canlı Kafa Avcıları

(Zulu)
Kategori
Yönetmen
Senaryo John Prebble, Cy Endfield
Ödüller 1 BAFTA Award1 nomination total.
Canlı Kafa Avcıları izle ⭐ Canlı Kafa Avcıları (Zulu) 1964 - İngiltere yapımı Dram, Savaş ve Tarih filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Zulu (1964), 1879 yılında Britanya İmparatorluğu ile Zulu Krallığı arasında gerçekleşen Rorke Geçidi Muharebesi'ni konu alan bir İngiliz epik savaş filmidir. Film, bir İngiliz ileri karakolunda 4-5 bin kişilik bir Zulu gücüne karşı 139 İngiliz askerinin direnişini anlatmaktadır.

Film, Natal, Güney Afrika'da bulunan Rorke Geçidi'nde geçmektedir. 24. Ayak Alayı'ndan bir şirket, Zululand'daki Zululara karşı başlatılan bir işgal kuvveti için tedarik deposu ve hastane olarak kullanılan bir misyoner istasyonunu korumakla görevlendirilmiştir.

22 Ocak 1879'da, Zulu Krallığı'ndan bir ordu, Rorke Geçidi'ni ele geçirmek için saldırıya geçer. İngilizler, sayıca az olmalarına rağmen, cesurca savunmaya geçerler.

Savaş, 13 saat sürer ve İngilizler, aşırı kayıplara rağmen, sonunda Zuluları geri püskürtür. Bu, Britanya İmparatorluğu'nun Zululara karşı kazandığı en önemli zaferlerden biridir.

Zulu, gerçek bir hikayeye dayanan bir filmdir ve oldukça gerçekçi bir savaş sahnesi sunmaktadır. Film, İngiliz ve Zulu askerlerinin cesaretini ve kararlılığını övmektedir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın