303 Görüntülenme
Çatlak Profesör
5.7 IMDB Puanı

Çatlak Profesör

(The Nutty Professor)
Yönetmen
Senaryo Jerry Lewis, Bill Richmond, David Sheffield
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 10 ödül & 12 adaylık. total
Çatlak Profesör izle ⭐ Çatlak Profesör (The Nutty Professor) 1996 - Amerika yapımı Komedi, Romantik ve Bilimkurgu filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. The Nutty Professor (1996), Eddie Murphy'nin başrol oynadığı bir bilim kurgu komedi filmidir. Bu, Robert Louis Stevenson'un 1886 tarihli Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde adlı kısa romanının bir parodisi olan, başrolünde Jerry Lewis'in oynadığı 1963 yapımı aynı adlı filmin yeniden yapımıdır.

The Nutty Professor'da Murphy, zeki ama aşırı kilolu bir genetik profesörü olan Sherman Klump'u canlandırıyor. Klump, güzel meslektaşı Carla Purty'ye aşıktır ancak kilosunun onun sevgisini kazanmasına engel olduğunu düşünmektedir. Klump devrim niteliğinde bir kilo verme ilacı geliştirir, ancak bunun bir yan etkisi vardır: Bu ilaç onu Buddy Love adında ince, çekici bir ikinci benliğe dönüştürür.

Klump ilk başta yeni kimliğinden heyecan duyuyor. Buddy Love, Klump'un olmadığı her şeye sahip: kendine güvenen, dışa dönük ve başarılı. Ancak Klump, Buddy Love olarak daha fazla zaman geçirdikçe ikinci kişiliğinin kontrolünü kaybetmeye başlar. Buddy Love giderek kibirli ve pervasız hale gelir ve Klump'un hayatını mahvetmekle tehdit eder.

Sonunda Klump, ağırlığı ne olursa olsun kendisini olduğu gibi kabul etmeyi öğrenmelidir. Sevginin dış görünüşle değil içten geldiğini de öğrenir.

Çılgın Profesör kendini kabul etme, kimlik ve aşk temalarını araştıran komik ve iç açıcı bir film. Bu aynı zamanda Murphy'nin komedi yeteneklerinin de bir vitrinidir. Filmde Sherman Klump, Buddy Love ve Klump ailesinin diğer birkaç üyesi de dahil olmak üzere birçok rol oynuyor.

Film dünya çapında 296 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek kritik ve ticari bir başarı elde etti. En İyi Makyaj ve En İyi Görsel Efekt dallarında iki Akademi Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödüle aday gösterildi. Çılgın Profesör, Murphy'nin en iyi filmlerinden biri olarak kabul ediliyor ve bugün de popüler bir klasik olmaya devam ediyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın