95 Görüntülenme
Cenup Sokağı
7.6 IMDB Puanı

Cenup Sokağı

(Pickup on South Street)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Samuel Fuller, Dwight Taylor
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 2 ödül & 3 adaylık. total
Cenup Sokağı izle ⭐ Cenup Sokağı (Pickup on South Street) 1953 - Amerika yapımı Suç ve Gizem filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
Pickup on South Street, Samuel Fuller'ın yazıp yönettiği, 1953 yapımı bir Amerikan Soğuk Savaş kara filmidir. Richard Widmark, metro trenindeki bir kadından hükümet mikrofilmini çalan yankesici Skip McCoy'u canlandırıyor. Mikrofilm, yeni bir Sovyet elektronik casus cihazı hakkında bilgi içerir ve hükümet, onu alması için bir Hazine ajanı Candy Royer'ı (Jean Peters) gönderir.

Royer, McCoy'u kız arkadaşının dairesine kadar takip eder, ancak McCoy kaçar. Daha sonra onu bir barda bulur ve baştan çıkarmaya çalışır, ancak ondan şüphelenir ve mikrofilmin nerede olduğunu ona söylemeyi reddeder.

Bu arada Moe Tilden (Theodor Bikel) adlı bir Sovyet ajanı da mikrofilmi arıyor. McCoy'u yerel bir dans salonuna kadar takip eder ve onu kendisine vermesi için zorlamaya çalışır. Ancak McCoy kaçmayı ve kız arkadaşının evine dönmeyi başarır.

Royer sonunda McCoy'u mikrofilmi Sovyetlerden geri almasına yardım etmeye ikna eder. Tilden ve suç ortaklarını tuzağa düşürmek için birlikte çalışırlar ve mikrofilmi geri alabilirler. McCoy'a yardımı için bir ödül teklif edilir, ancak o bunu reddeder. Bunun yerine Royer'dan yeni bir hayata başlamasına yardım etmesini ister.

Pickup on South Street; sadakat, ihanet ve kurtuluş temalarını araştıran cesur ve merak uyandırıcı bir film. Tüm zamanların en beğenilen kara filmlerinden biridir ve Samuel Fuller'ın en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilir.

Film, gösterime girdikten sonra kritik ve ticari bir başarı elde etti ve o zamandan beri yeraltı suç dünyasını gerçekçi bir şekilde tasvir etmesi, güçlü karakterleri ve keskin diyaloglarıyla övgü topladı. Ayrıca Martin Scorsese ve Quentin Tarantino gibi dünya çapındaki film yapımcıları üzerinde de etkili oldu.

South Street'ten teslim alma, bugün geçerliliğini koruyan, zamansız bir klasiktir. İzledikten sonra bile uzun süre aklınızda kalacak bir film.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın