181 Görüntülenme
Chungking Ekspresi
8.0 IMDB Puanı

Chungking Ekspresi

(Chungking Express)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Kar-Wai Wong
Ödüller 8 ödül & 19 Adaylık.
Chungking Ekspresi izle ⭐ Chungking Ekspresi (Chungking Express) 1994 - Hong Kong yapımı Komedi, Suç ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. İlk hikayede Polis 223 (Takeshi Kaneshiro), sarı peruklu gizemli bir kadına (Brigitte Lin) takıntılıdır. Her gün, son kullanma tarihi 1 Mayıs olan, kaybettiği aşkını unutacağı günü simgeleyen bir kutu ananas alıyor.

İkinci hikayede Polis 663'ün (Tony Leung Chiu-wai) de ayrılığı nedeniyle kalbi kırılmıştır. Ancak eski sevgilisi yedek anahtarlarını yerel bir kafeye düşürdüğünde, bir garson (Faye Wong) dairesine girer ve hayatına çeki düzen verir.

Chungking Express, benzersiz ve alışılmadık bir anlatım tarzına sahip, görsel açıdan büyüleyici bir film. Aşk, kayıp ve özlem hakkında bir film olan bu film, şimdiye kadar yapılmış en sevilen ve en etkili Hong Kong filmlerinden biridir.

Film, gösterime girdikten sonra kritik ve ticari bir başarı elde etti ve o zamandan beri yenilikçi kamera çalışması, kurgusu ve film müziğiyle övgü topladı. Ayrıca Quentin Tarantino ve Sofia Coppola gibi dünya çapındaki film yapımcıları üzerinde de etkili oldu.

Chungking Ekspresi günümüzde geçerliliğini koruyan, zamansız bir klasiktir. İzledikten sonra bile uzun süre aklınızda kalacak bir film.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın