31 Görüntülenme
Çığlıklar ve Fısıltılar
8.0 IMDB Puanı

Çığlıklar ve Fısıltılar

(Cries & Whispers)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 91 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Ingmar Bergman
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 22 ödül & 12 adaylık. total
Çığlıklar ve Fısıltılar izle ⭐ Çığlıklar ve Fısıltılar (Cries & Whispers) 1972 - İsveç yapımı Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
Cries & Whispers (1972) filmi, 19. yüzyılın sonlarında, büyük bir malikânede geçen bir aile dramıdır. Film, kanser hastası olan ve yatakta son günlerini geçiren Agnes (Harriet Andersson) ile nöbetleşe ona bakan iki kız kardeşi Maria (Liv Ullmann) ve Karin (Ingrid Thulin) ve bakıcısı Anna'nın (Kari Sylwan) yaşadıkları olaylar çerçevesinde dört kadın karakterin birbirleriyle olan ilişkilerini inceler.

Agnes'in hastalığı, kız kardeşler arasındaki dinamikleri açığa çıkarır. Maria, kocasının intiharından sorumlu olduğunu düşünür ve sürekli bir suçluluk duygusu içindedir. Karin ise mutsuz ve acı dolu bir evliliği vardır. Anna ise, küçük çocuğunu kaybetmiş ve derin bir dindarlık duygusuna sahip bir kadındır.

Film boyunca, dört kadın karakter kendi iç çatışmalarıyla boğuşurken, aynı zamanda birbirlerine karşı da karmaşık duygular beslerler. Agnes, kız kardeşlerinin onunla olan ilişkilerinden memnuniyetsizdir ve onları eleştirir. Maria ve Karin ise, Agnes'in hastalığı karşısında çaresiz ve öfkelidirler. Anna ise, Agnes'e en yakın olan kişi olur ve ona en çok desteği veren kişi olur.

Film, ölümün insan üzerindeki etkisi, kadınlar arasındaki ilişkiler ve Tanrı ile inanç konularını irdeleyen derin bir filmdir. Bergman, filmde kırmızı, beyaz ve siyah renkleri kullanarak, karakterlerin iç dünyalarını ve arasındaki gerilimi yansıtır. Cries & Whispers, Bergman'ın en önemli filmlerinden biri olarak kabul edilir ve Cannes Film Festivali'nde Büyük Teknik Ödülü'nü kazanmıştır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın