57 Görüntülenme
Dava
6.6 IMDB Puanı

Dava

(A Civil Action)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jonathan Harr, Steven Zaillian
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. 5 ödül & 10 adaylık. total
Dava izle ⭐ Dava (A Civil Action) 1998 - Amerika yapımı Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. 1998 yapımı A Civil Action, Massachusetts eyaletinin Woburn kentinde yaşayan sekiz çocuğun lösemiden ölmesine neden olduğu iddia edilen iki büyük kimyasal şirketine karşı açılan bir davayı konu alan bir hukuk drama filmidir.

Film, genç bir avukat olan Jan Schlichtmann'ın, Woburn'da yaşayan ailelerden gelen davaları üstlenmesiyle başlar. Schlichtmann, şirketlerin, şehrin içme suyunu kirleterek lösemiye neden olduğunu iddia eder.

Schlichtmann, davayı kazanmak için, şirketlerin kirliliğinin lösemiye neden olduğunu kanıtlamak zorundadır. Schlichtmann, bu kanıtı bulmak için, uzun ve zorlu bir soruşturma yürütür.

Schlichtmann, sonunda, şirketlerin kirliliğinin lösemiye neden olduğunu kanıtlayan güçlü kanıtlar bulur. Ancak, dava, karmaşık hukuki ve etik sorunlar nedeniyle, yıllarca sürer.

Dava sonunda, şirketlerin, ailelere toplam 8 milyon dolar tazminat ödemesi karara bağlanır. Ancak, bu karar, ailelerin kaybettikleri çocuklarını geri getirmez.

A Civil Action, gerçek bir olaya dayanan güçlü ve duygusal bir filmdir. Film, hukuk sisteminin, adaleti sağlamak için nasıl zorlandığına dair çarpıcı bir bakış sunuyor.