203 Görüntülenme
Dead Alive
7.5 IMDB Puanı

Dead Alive

(Dead Alive)
Yönetmen
Senaryo Stephen Sinclair, Fran Walsh, Peter Jackson
Ödüller 14 ödül & 7 Adaylık.
Dead Alive izle ⭐ Dead Alive 1992 - Yeni Zelanda yapımı Komedi, Fantastik ve Korku filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Dead Alive, 1992 yapımı bir Yeni Zelanda korku-komedi filmidir. Peter Jackson tarafından yönetilen ve yazılan film, Lionel Cosgrove adında bir adamın, annesinin bir Sumatran fare maymunu tarafından ısırılmasının ardından zombi salgınıyla mücadele etme çabasını anlatıyor.

Film, Lionel ve annesinin hayvanat bahçesini ziyarete gitmesiyle başlar. Annesi, bir Sumatran fare maymunu tarafından ısırılır ve bulaşıcı bir zombi hastalığına yakalanır. Lionel, annesini korumak için elinden geleni yapmaya çalışır, ancak olaylar kontrolden çıkar ve zombiler bir ordu halinde şehirde yayılmaya başlar.

Dead Alive, aşırı şiddet ve kan unsurları nedeniyle tartışmalara yol açtı. Ancak film, aynı zamanda mizahi diyalogları ve yaratıcı görsel efektleriyle de övüldü. Film, kült bir klasik haline geldi ve birçok eleştirmen tarafından Peter Jackson'ın en iyi filmlerinden biri olarak kabul ediliyor.