67 Görüntülenme
Diri Gömülenler
8.1 IMDB Puanı

Diri Gömülenler

(Ace in the Hole)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Billy Wilder, Lesser Samuels, Walter Newman
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 4 ödül & 3 adaylık. total
Diri Gömülenler izle ⭐ Diri Gömülenler (Ace in the Hole) 1951 - Amerika yapımı Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Ace in the Hole (1951), Billy Wilder'ın yönettiği ve Kirk Douglas, Jan Sterling, Robert Arthur ve Porter Hall'ın başrollerini paylaştığı bir dram filmidir. Film, gazeteci Chuck Tatum'un (Douglas) New Mexico'da sıkışmış bir kazıcıyı kurtarmak için başlattığı haber kampanyasının hikayesini anlatmaktadır.

Chuck Tatum, kötü şöhretli bir gazetecidir. İşinden kovulduktan sonra, New Mexico'daki küçük bir kasabaya gelir. Kasabada sıkışmış bir kazıcı olan Leo Minosa'nın haberini duyar. Tatum, bu haberi kullanarak tekrar ünlü olmayı planlar.

Tatum, Minosa'nın yerini bulur ve onu kurtarmak için bir haber kampanyası başlatır. Ulusal medyanın dikkatini çekmeyi başarır ve Minosa'nın kurtarılması tüm ülkede canlı yayınlanır. Ancak Tatum, Minosa'yı kurtarmak için hiçbir şey yapmaz. Hatta kurtarma çalışmalarını geciktirerek, haberin daha çok ilgi çekmesini sağlamaya çalışır.

Minosa, sonunda kurtarılır, ancak olay sırasında hayatını kaybeder. Tatum, Minosa'nın ölümünden sorumlu tutulur ve kasabadan kovulur.

Ace in the Hole, medyanın etik değerlerini eleştiren bir filmdir. Film, medyanın insan hayatını hiçe sayarak haber yapma yarışına girmesini eleştirmektedir. Film aynı zamanda, hırs ve şöhret için her şeyi yapmaya hazır olan insanların hikayesini anlatmaktadır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın