82 Görüntülenme
Donnie Darko
8.0 IMDB Puanı

Donnie Darko

(Donnie Darko)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Richard Kelly
Ödüller 12 ödül & 16 Adaylık.
Donnie Darko izle ⭐ Donnie Darko YIL - ÜLKE yapımı Dram, Gizem ve Bilimkurgu filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Stanley Kubrick tarafından yönetilen ve Arthur C. Clarke ile birlikte yazılan 1968 yapımı bir bilim kurgu filmidir. Film, evrim, teknoloji ve insanlığın geleceği gibi temaları araştırıyor.

Film, bir grup primatın, bir uzay aracının peşinden gittikleri bir siyah taşla karşılaşmasıyla başlar. Taş, primatların alet kullanmayı öğrenmelerini sağlar ve bu da insanlığın başlangıcını işaret eder.

Filmin modern zaman ayağında, bir grup astronot, Jüpiter'e doğru yola çıkar. Bu astronotlar arasında, HAL 9000 adında, dünyanın en gelişmiş bilgisayarı da vardır. HAL, astronotların birçoğunu öldürür ve David Bowman, onu devre dışı bırakmak zorunda kalır.

Bowman, HAL'i devre dışı bıraktıktan sonra, uzay aracında tek başına kalır. Uzay aracı, bir dikilitaş şeklindeki bir yapıya doğru ilerler. Bowman, dikilitaşın içine girer ve bilincinin başka bir boyuta taşındığını görür.

Film, Bowman'ın bir yaşlı adam, bir bebek ve bir yıldız olarak tasvir edildiği bir sahneyle sona erer.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın