63 Görüntülenme
Düşler Tarlası
7.5 IMDB Puanı

Düşler Tarlası

(Field of Dreams)
Kategori
Senaryo W.P. Kinsella, Phil Alden Robinson
Ödüller 3 Oscar Adaylığı. 8 ödül & 14 adaylık. total
Düşler Tarlası izle ⭐ Düşler Tarlası (Field of Dreams) 1989- Amerika yapımı Aile, Dram ve Fantastik filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Field of Dreams (1989), WP Kinsella'nın 1982 tarihli Shoeless Joe romanına dayanan, Phil Alden Robinson tarafından yazılan ve yönetilen bir spor fantastik drama filmidir. Filmin başrollerinde Kevin Costner, Amy Madigan, James Earl Jones, Ray Liotta, Burt Lancaster ve Frank Whaley yer alıyor.

Film, gizemli bir sesin mısır tarlasına bir beyzbol sahası inşa etmesini söyleyen Iowa'lı bir çiftçi olan Ray Kinsella'nın (Costner) hikayesini anlatıyor. Ray başlangıçta tereddüt etse de sonunda sesin talimatlarını takip eder.

Saha inşa edildikten sonra, aralarında Ayakkabısız Joe Jackson'ın (Jones) da bulunduğu geçmişteki beyzbol oyuncularının hayaletleri ortaya çıkmaya başlar. Ray, Jackson ve diğer oyuncuların huzur bulmasına yardımcı olmak için sahayı inşa etmesi gerektiğini öğrenir.

Ray, babasıyla (Lancaster) ilişkisini yeniden kurarken ve geçmiş hatalarından dolayı kendini affetmeyi öğrenirken aynı zamanda beyzbolun gerçek anlamını da anlamaya başlar. Film, hayallerin gücü ve ikinci şansların önemi hakkında yürek ısıtan ve ilham veren bir hikaye.

Field of Dreams, yurt içi gişede 84 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek kritik ve ticari bir başarı elde etti. En İyi Film, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Orijinal Müzik dahil olmak üzere üç Akademi Ödülüne aday gösterildi.

Film, yürek ısıtan hikayesi, güçlü performansları ve güzel görüntü yönetmenliğiyle övgü topladı. Şimdiye kadar yapılmış en büyük spor filmlerinden biri olarak kabul edilir.