298 Görüntülenme
Düşlerin Efendisi
7.2 IMDB Puanı

Düşlerin Efendisi

(Quills)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Doug Wright
Ödüller 3 Oscar Adaylığı. 18 ödül & 45 adaylık. total
Düşlerin Efendisi izle ⭐ Düşlerin Efendisi (Quills) 2000 - Amerika yapımı Biyografi ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Quills, 2000 yapımı bir drama filmidir. Film, 18. yüzyılda Fransa'da geçen ve Marquis de Sade'ın, akıl hastanesinde geçirdiği son yıllarını konu alıyor.

Filmin başrolünde Geoffrey Rush yer alıyor. Rush, Marquis de Sade'ı canlandırıyor. Sade, aşırı cinsellik ve şiddet içeren eserleriyle tanınan bir yazardır. Filmde, Sade'ın akıl hastanesinde geçirdiği zorlu yıllar ve onun sanatsal tutkusu anlatılıyor.

Filmin diğer önemli rollerinde Kate Winslet, Michael Caine ve Joaquin Phoenix yer alıyor. Winslet, hastanenin çamaşırcısı Madeleine'i canlandırıyor. Madeleine, Sade'ın eserlerini gizlice dışarı çıkararak dağıtmaya başlar. Caine, Sade'ın doktoru Dr. Royer-Collard'ı canlandırıyor. Dr. Royer-Collard, Sade'ın eserlerini sansürlemeye çalışan bir adamdır. Phoenix, hastanenin başrahip yardımcısı Abbé Coulmier'i canlandırıyor. Abbé Coulmier, Sade'ı tedavi etmeye çalışan bir adamdır.

Quills, sansür, sanat ve cinsellik gibi temaları ele alan bir filmdir. Film, Sade'ın hayatını ve eserlerini araştırırken, aynı zamanda dönemin toplumsal ve siyasi koşullarını da gözler önüne seriyor.

Film, eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Film, Rush'ın performansı, yönetmenliği ve atmosferi için övgü topladı.