53 Görüntülenme
Erkekler Ağlamaz
7.5 IMDB Puanı

Erkekler Ağlamaz

(Boys Don't Cry)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Kimberly Peirce, Andy Bienen
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 50 ödül & 39 adaylık. total
Erkekler Ağlamaz izle ⭐ Erkekler Ağlamaz (Boys Don't Cry) 1999 - Amerika yapımı Biyografi, Dram ve Suç filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Boys Don't Cry (1999), Kimberly Peirce tarafından yönetilen, Hilary Swank ve Chloë Sevigny'nin başrollerini paylaştığı bir Amerikan biyografik drama filmidir. Film, 1993 yılında Nebraska'da öldürülen transseksüel Brandon Teena'nın gerçek hikayesine dayanıyor.

Film, Brandon'ın Nebraska'daki çocukluğundan, bir erkek olarak açıkça yaşamaya başladığı Falls City'ye taşınmasına kadar geçen hayatının hikayesini anlatıyor. Brandon, Lana Tisdel'e (Sevigny) aşık olur ve ikisi bir ilişkiye başlar. Ancak Brandon'ın sırrı sonunda ortaya çıkar ve Brandon, Lana'nın eski erkek arkadaşı ve arkadaşı tarafından vahşice öldürülür.

Erkekler Ağlamaz cinsiyet kimliği, önyargı ve şiddet temalarını araştıran güçlü ve etkileyici bir film. Film aynı zamanda trans bireylerin cesaretinin ve gücünün de bir kanıtıdır.