1,509 Görüntülenme
Gülün Adı
7.7 IMDB Puanı

Gülün Adı

(The Name of the Rose)
Kategori
Senaryo Umberto Eco, Andrew Birkin, Gérard Brach
Ödüller 2 BAFTA 17 wins & 6 nominations total.Won 2 BAFTA 17 ödül & 6 Adaylık. total
Gülün Adı izle ⭐ Gülün Adı (The Name of the Rose) 1986 - Batı Almanya yapımı TÜR, TÜR ve TÜR filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Gülün Adı (1986), Umberto Eco'nun 1980 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan, Jean-Jacques Annaud tarafından yönetilen, İngiliz-Fransız-İtalyan-Almanya gizem drama filmidir. Başrollerde Sean Connery, Christian Slater, F. Murray Abraham, Ron Perlman ve Valentina Vargas yer alıyor.

Film, 14. yüzyıl İtalya'sında bir Benedictine manastırında geçiyor. Fransisken rahibi Baskerville'li William (Connery), bir keşişin gizemli ölümünü araştırmak için manastıra gelir. William'a genç çırağı Melk'li Adso (Slater) yardım ediyor.

William ölümü araştırırken bir dizi başka cinayeti de ortaya çıkarır. Ayrıca manastırın yasak kitapların bulunduğu gizli bir kütüphaneye de ev sahipliği yaptığını keşfeder. William cinayetlerin kütüphane ve sırlarıyla bağlantılı olduğuna inanıyor.

William'ın araştırması, manastırın sırlarını korumaya kararlı olan manastır kütüphanecisi Bernardo Gui (Abraham) tarafından engellenir. William ve Gui, zeka ve irade savaşında karşı karşıya gelir.

Gülün Adı inanç, akıl ve bilginin gücü temalarını araştıran karmaşık ve düşündürücü bir film. Karanlık ve atmosferik sinematografisiyle de görsel açıdan büyüleyici bir film.

Film, dünya çapındaki gişede 77 milyon doların üzerinde hasılat elde ederek kritik ve ticari bir başarı elde etti. En İyi Film, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Sinematografi dahil olmak üzere yedi Akademi Ödülüne aday gösterildi.

Gülün Adı şimdiye kadar yapılmış en büyük gizem filmlerinden biri olarak kabul edilir. Türün hayranları ve karanlık bir dönemeç içeren iyi bir hikayeden hoşlananlar için mutlaka görülmesi gereken bir eser.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın