180 Görüntülenme
Güneşte Bir Leke
8.0 IMDB Puanı

Güneşte Bir Leke

(A Raisin in the Sun)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Lorraine Hansberry
Ödüller 2 BAFTA 3 wins & 7 nominations total.Nominated for 2 BAFTA 3 ödül & 7 Adaylık. total
Güneşte Bir Leke izle ⭐ Güneşte Bir Leke (A Raisin in the Sun) 1961 - Amerika yapımı Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. A Raisin in the Sun 1961 film konusu, Chicago'nun South Side semtinde yaşayan siyahi bir ailenin hayallerini ve mücadelesini konu alıyor. Ailenin reisi olan Lena Younger (Claudia McNeil), hayatta kalabilmek için iki işi birden yapan bir kadındır. Lena, oğlu Walter Lee Younger (Sidney Poitier), kızı Beneatha Younger (Diana Sands) ve torunu Travis Younger (Stephen Perry) ile birlikte küçük bir dairede yaşamaktadır.

Lena, kocasından kalan sigorta parasını kullanarak bir ev satın almak istemektedir. Ancak Walter Lee, bu parayı kendi işini kurmak için kullanmak istemektedir. Walter Lee, annesiyle tartışır ve evden ayrılır. Beneatha ise, tıp fakültesine gitmek istemektedir, ancak ailesi ona bu konuda destek olamamaktadır.

Aile, sonunda bir ev satın almayı başarır. Ancak, yeni evlerine taşındıklarında, ırkçı bir komşu olan Karl Lindner (John Fiedler) onlara bir teklif yapar: 10.000 dolar karşılığında evlerinden taşınmalarını ister. Aile, Lindner'ın teklifini reddeder ve evlerinde kalmaya karar verir.

Film, ailenin hayallerini ve mücadelesini konu alıyor. Film, aynı zamanda 1960'lı yıllarda Amerika'da siyahların yaşadığı ırkçılığa da değiniyor. Film, eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı ve Sidney Poitier, Claudia McNeil ve Diana Sands gibi oyunculara performanslarından dolayı övgüler yağdı.