131 Görüntülenme
Hasta
8.0 IMDB Puanı

Hasta

(Sicko)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Michael Moore
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 14 ödül & 16 adaylık. total
Hasta izle ⭐ Hasta (Sicko) 2007 - Amerika yapımı Belgesel ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
Sicko, 2007 yapımı bir Amerikan belgesel filmidir. Michael Moore tarafından yönetilen film, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık sistemini eleştirmektedir.

Film, Amerika Birleşik Devletleri'nde sağlık sigortası olmayan veya sigortalarının yetersiz olduğu kişilerle röportajlar yaparak başlar. Bu insanlar, tıbbi bakıma erişmekte ve ödemekte zorluk çektiklerini anlatırlar.

Moore, daha sonra Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık sisteminin diğer ülkelerle karşılaştırmasını yapar. Moore, İngiltere, Kanada, Fransa ve Küba'da uygulanan kâr amacı gütmeyen sosyal sağlık sistemlerini inceleyerek, bu sistemlerin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık sisteminden çok daha verimli ve kapsayıcı olduğunu ortaya koyar.

Moore, filmin sonunda, Amerika Birleşik Devletleri'nde sağlık sisteminin reforme edilmesi gerektiğini savunur.

Film, eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı. Film, 2007 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülüne aday gösterildi ve En İyi Belgesel Film dalında Altın Küre ödülünü kazandı.

Film, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık sisteminin en önemli eleştirel filmlerinden biridir. Film, Amerika Birleşik Devletleri'nde sağlık sisteminin reforme edilmesi gerektiğine dair önemli bir tartışma başlattı.