215 Görüntülenme
Hayalet Süvari
7.3 IMDB Puanı

Hayalet Süvari

(Sleepy Hollow)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Washington Irving, Kevin Yagher, Andrew Kevin Walker
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 28 ödül & 44 adaylık. total
Hayalet Süvari izle ⭐ Hayalet Süvari (Sleepy Hollow) 1999 - Amerika yapımı Fantastik, Korku ve Gizem filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
Sleepy Hollow, Tim Burton tarafından yönetilen ve yazılan 1999 yapımı bir Amerikan fantezi korku filmidir. Film, Washington Irving'in aynı adlı klasik kısa öyküsünden uyarlanmıştır.

Film, 1799 yılında New York'un Sleepy Hollow kasabasında geçiyor. Kasabada, başsız bir süvari tarafından işlenen bir dizi cinayet yaşanmaktadır. Kasaba halkı, bu cinayetlerin doğaüstü bir güç tarafından işlendiğini düşünmektedir.

New York Valisi, bu cinayetleri çözmek için Ichabod Crane'i kasabaya gönderir. Crane, bir dedektiftir ve doğaüstü olaylara inanmaktadır. Crane, kasabaya geldiğinde, Katrina Van Tassel adlı bir genç kadınla tanışır ve ona aşık olur.

Crane, cinayetleri araştırmaya başlar ve kısa sürede, başsız süvarinin aslında bir hayalet olduğunu keşfeder. Crane, hayaleti durdurmak için mücadele eder, ancak bu süreçte hayatını tehlikeye atar.