216 Görüntülenme
Hayat Güzeldir
8.6 IMDB Puanı

Hayat Güzeldir

(Life Is Beautiful)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 116 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Vincenzo Cerami, Roberto Benigni
Ödüller 3 Oscar Kazandı. 72 ödül & 52 adaylık. total
Hayat Güzeldir izle ⭐ Hayat Güzeldir (La vita è bella) 1997 - İtalya yapımı Dram, Komedi ve Romantik filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Hayat Güzeldir (La Vita è Bella), 1997 yapımı bir İtalyan dram filmidir. Roberto Benigni'nin yönettiği ve başrolünde oynadığı film, II. Dünya Savaşı sırasında toplama kampına gönderilen bir Yahudi ailenin hikâyesini anlatıyor.

Guido Orefice adında bir İtalyan Yahudisi, Dora adında bir İtalyan kadına aşık olur. Çift evlenir ve bir çocukları olur. Ancak, Mussolini'nin faşist rejiminin yükselmesiyle, Guido ve ailesi toplama kampına gönderilir.

Guido, oğlu Giosue'yu toplama kampının gerçek yüzünden korumak için bir oyun oynamaya başlar. Giosue'ya toplama kampını bir oyun parkı olarak anlatır ve Giosue'yu bu oyunda başarılı olmak için cesaretlendirir.

Guido'nun bu çabası, Giosue'yu toplama kampının acımasız gerçeklerinden korur ve ikisinin hayatta kalma şansını artırır.

Hayat Güzeldir, II. Dünya Savaşı'nın karanlık gerçeklerini ele alan bir film olmasına rağmen, aynı zamanda bir komedi filmidir. Film, Guido'nun yaratıcılığı ve umudu sayesinde, toplama kampında bile hayatın güzelliğini bulabilmeyi anlatıyor.

Film, eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Filmin oyunculukları, yönetmenliği ve senaryosu övüldü. Film, ayrıca, umut, direnç ve babalık gibi temaları da ele alıyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın