204 Görüntülenme
İki Papa
7.6 IMDB Puanı

İki Papa

(The Two Popes)
Senaryo Anthony McCarten
Ödüller 3 Oscar Adaylığı. 11 ödül & 57 adaylık. total
İki Papa izle ⭐ İki Papa (The Two Popes) 2019 - İngiltere yapımı Biyografi, Komedi ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Film, Katolik Kilisesi'nin karşılaştığı zorluklardan rahatsız olan ve istifasını düşünen muhafazakar Papa Benedict XVI ile açılıyor. Arjantin'den ilerici bir isim olan Kardinal Jorge Mario Bergoglio (gelecekteki Papa Francis), Benedict'in isteği üzerine Vatikan'a gelir.

Başlangıçta Kilise'nin gidişatına ilişkin zıt bakış açıları nedeniyle gergin olan ikili, samimi diyalog ve teolojik tartışmalara girişir. Kilisenin gelenekleri ve ahlakından endişe duyan Benedict, Francis'in şefkat, kapsayıcılık ve sosyal adalet odaklı yaklaşımıyla çatışır.

Film, geriye dönüşler aracılığıyla Bergoglio'nun Arjantin'deki Kirli Savaş sırasındaki deneyimi ve rahiplik görevleri ile bir kadına olan aşkı arasındaki iç çatışması da dahil olmak üzere geçmişini araştırıyor. Bu deneyimler onun empatisini şekillendirdi ve liderliğe karşıt yaklaşımını şekillendirdi.