114 Görüntülenme
Kahramanlar Taburu
7.4 IMDB Puanı

Kahramanlar Taburu

(Battleground)
Kategori
Senaryo Robert Pirosh
Ödüller 2 Oscar Kazandı. 5 ödül & 5 adaylık. total
Kahramanlar Taburu izle ⭐ Kahramanlar Taburu (Battleground) 1946 - Amerika yapımı Aksiyon, Dram ve Tarih filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Battleground, 1949 yapımı bir Amerikan savaş filmidir. İkinci Dünya Savaşı'nda Ardenler Taarruzu'nda 327 Planör Piyade Alayı, 101. Hava İndirme Tümeni'nin Bastogne'a kuşatması sırasında başından geçen olayları anlatıyor.

Filmin konusu, 327. Planör Piyade Alayı'ndan beş arkadaş olan Ed Tipper (Van Johnson), Robert Brewer (John Hodiak), Norman Dike (Ricardo Montalbán), Jack Marrow (George Murphy) ve Frank Edwards (James Whitmore) etrafında dönüyor. Bu arkadaşlar, Bastogne'da Almanlar tarafından kuşatılmış ve ağır kayıplar veriyorlar.

Film, savaşın gerçekçi bir tasvirini sunuyor. Askerler, korku, çaresizlik ve umut gibi duygularla mücadele ediyorlar. Film, savaşın insan üzerindeki yıkıcı etkisini de gözler önüne seriyor.

Battleground, eleştirmenler tarafından büyük beğeni topladı ve birçok ödüle layık görüldü. Film, En İyi Film Akademi Ödülü'ne aday gösterildi ve En İyi Uyarlama Senaryo Akademi Ödülü'nü kazandı.