232 Görüntülenme
Kanlı Elmas
8.0 IMDB Puanı

Kanlı Elmas

(Blood Diamond)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Charles Leavitt, C. Gaby Mitchell
Ödüller 5 Oscar Adaylığı. 8 ödül & 32 adaylık. total
Kanlı Elmas izle ⭐ Kanlı Elmas (Blood Diamond) 2006 - Amerika yapımı Macera, Dram ve Gerilim filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Kanlı Elmas, Edward Zwick tarafından yönetilen ve Leonardo DiCaprio, Djimon Hounsou ve Jennifer Connelly'nin oynadığı 2006 yapımı bir drama filmidir. Film, Sierra Leone'de 1990'larda yaşanan iç savaş sırasında geçen bir hikayeyi anlatır.

Solomon Vandy (Djimon Hounsou), Mende etnik kökenli bir balıkçıdır. Bir gün, Devrimci Birleşik Cephe (RUF) isyancıları tarafından köyü basılır ve Solomon kaçırılır. Solomon, isyancıların elmas madeninde çalışmaya zorlanır. Bir gün, Solomon pembe bir elmas bulur ve onu saklamayı başarır.

Danny Archer (Leonardo DiCaprio), Güney Afrika'dan bir paralı askerdir. Danny, Sierra Leone'de elmas kaçakçılığı yapmaktadır. Bir gün Danny, Solomon'un pembe elmasını duyar ve onu ele geçirmek için plan yapar.

Maddy Bowen (Jennifer Connelly), bir Amerikalı gazetecidir. Maddy, Sierra Leone'de iç savaşın haberini yapmak için bulunmaktadır. Maddy, Solomon ve Danny ile tanışır ve onların hikayelerini öğrenir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın