127 Görüntülenme
Kanunun Kuvveti
7.7 IMDB Puanı

Kanunun Kuvveti

(The French Connection)
Kategori
Senaryo Ernest Tidyman, Robin Moore
Ödüller 5 Oscar Kazandı. 22 ödül & 13 adaylık. total
Kanunun Kuvveti izle ⭐ Kanunun Kuvveti (The French Connection) 1971 - Amerika yapımı Aksiyon, Dram ve Suç filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. The French Connection, 1971 yapımı bir Amerikan suç gerilim filmidir. William Friedkin tarafından yönetilen ve Ernest Tidyman tarafından yazılan film, Robin Moore'un aynı adlı kitabından uyarlanmıştır. Film, New York City'de uyuşturucu kaçakçılarını takip eden iki polis dedektifi 'Popeye' Doyle (Gene Hackman) ve Buddy Russo'nun (Roy Scheider) hikâyesini anlatıyor.

Film, Doyle ve Russo'nun Marsilya'dan New York'a gönderilen büyük bir eroin sevkiyatını takip etmesiyle başlar. İki dedektif, uyuşturucu kaçakçılarına ulaşmak için çeşitli yollar dener ve sonunda onları bir Fransız gangster olan Alain Charnier'ye (Fernando Rey) bağlar.

Doyle ve Russo, Charnier'yi yakalamak için Fransa'ya giderler. Ancak Charnier oldukça kurnaz bir suçludur ve onları kolay kolay yakalatmaz. İki dedektif, Charnier'yi yakalamak için her şeyi yapmaya hazırdır. Ancak bu süreçte, kendilerini tehlikeli bir oyunun içinde bulurlar.

The French Connection, aksiyon sahneleri, gerilimli atmosferi ve gerçekçi oyunculuklarıyla dikkat çeken bir filmdir. Film, 1971 yılında gösterime girdiğinde eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı ve dünya çapında büyük bir başarı elde etti. Film, beş dalda Akademi Ödülü kazanmıştır, bunlar; En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu (Gene Hackman) ve En İyi Film Kurgusu'dur.