37 Görüntülenme
Karanlık Adam
6.4 IMDB Puanı

Karanlık Adam

(Darkman)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Sam Raimi, Chuck Pfarrer, Ivan Raimi
Ödüller 3 ödül & 7 Adaylık.
Karanlık Adam izle ⭐ Karanlık Adam (Darkman) 1990 - Amerika yapımı Aksiyon, Bilimkurgu ve Gerilim filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Yapay Deri ve Felaket: Dr. Peyton Westlake (Liam Neeson), devrim niteliğindeki yapay deri araştırmalarında önemli bir aşamaya gelir. Bu yapay deri yanık gibi ciddi yaralanmaları tedavi etmede büyük fayda sağlayacaktır. Fakat keşfinin henüz bir dezavantajı vardır: Güneş ışığına maruz kaldığında yok olur.
Suç ve İntikam: Peyton'ın sevgilisi Julie (Frances McDormand) ve asistanı Robert Durant (Larry Drake) bir suç şebekesiyle işbirliği yapar. Laboratuvarı basan suçlular Peyton'u işkence eder ve yapay deri araştırmalarını yok ederler. Patlamada laboratuvar yerle bir olurken, Peyton da ciddi şekilde yaralanır.
Dönüşüm: Hastanede deneysel tedavi gören Peyton hayatta kalır ancak yüzü tanınmayacak kadar yanmıştır. Acı hissetme duyusunu da kaybeden Peyton, intikam ateşiyle yanar.
Karanlık Adamın Doğuşu: Yapay deri araştırmalarından kalan son numuneleri kullanarak kendine yeni bir yüz oluşturur. Fakat bu yüz, güneşe maruz kaldıkça şekil değiştirir. Böylece "Darkman" (Karanlık Adam) kimliğine bürünür.