630 Görüntülenme
Keskin Nişancı
7.3 IMDB Puanı

Keskin Nişancı

(American Sniper)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jason Hall, Chris Kyle, Scott McEwen
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 24 ödül & 43 adaylık. total
Keskin Nişancı izle ⭐ Keskin Nişancı (American Sniper) 2014 - Amerika yapımı Aksiyon, Biyografi ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. American Sniper, 2014 yılında Clint Eastwood tarafından yönetilen ve Chris Kyle'ın aynı adlı kitabından uyarlanan bir biyografik savaş filmidir. Film, Chris Kyle'ın Irak Savaşı'nda görev yapan ve 160'tan fazla kişiyi öldüren bir keskin nişancı olarak yaşadıklarını anlatıyor.

Film, Chris Kyle'ın Texas'ta büyüdüğü ve babasının ona avcılık öğrettiği çocukluk yıllarından başlıyor. Kyle, 1999 yılında ABD Donanması'na katılır ve Irak Savaşı'nda görev yapmaya başlar. Kyle, Irak'ta keskin nişancı olarak görev yapar ve birçok insanın hayatını kurtarır. Ancak Kyle, savaşın travmasını da yaşar ve eve döndükten sonra psikolojik sorunlarla mücadele eder.

American Sniper, Chris Kyle'ın hikayesini cesur ve gerçekçi bir şekilde anlatıyor. Film, savaşın karanlık tarafını ve savaşın askerlerin üzerindeki psikolojik etkilerini gözler önüne seriyor.

Filmin başrolünde Bradley Cooper yer alıyor. Cooper'a Sienna Miller, Kyle'ın eşi Taya Kyle'ı canlandırıyor. Filmde ayrıca Kyle'ın arkadaşları, ailesi ve Irak Savaşı'ndan kurtulan Iraklılar da rol alıyor.

American Sniper, eleştirmenler tarafından olumlu karşılandı. Film, oyunculukları, yönetmenliği ve savaş sahneleri ile övüldü. Film, 2015 yılında altı dalda Oscar'a aday gösterildi ve En İyi Ses Miksajı dalında ödül kazandı.

Film, Irak Savaşı'nın Iraklı sivillere verdiği zarar nedeniyle bazı eleştirilere de maruz kaldı. Ancak film, Chris Kyle'ın hikayesini cesur ve gerçekçi bir şekilde anlattığı için bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor.