90 Görüntülenme
Kızgın Boğa
8.1 IMDB Puanı

Kızgın Boğa

(Raging Bull)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jake LaMotta, Joseph Carter, Peter Savage
Ödüller 2 Oscar Kazandı. 24 ödül & 28 adaylık. total
Kızgın Boğa izle ⭐ Kızgın Boğa (Raging Bull) 1980 - Amerika yapımı Biyografi, Dram ve Spor filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Raging Bull (1980), Martin Scorsese tarafından yönetilen ve Jake LaMotta'nın otobiyografisinden uyarlanan bir Amerikan biyografik spor drama filmidir. Film, LaMotta'nın boks kariyeri boyunca yükselişini ve düşüşünü, aynı zamanda özel hayatındaki mücadelelerini anlatıyor.

LaMotta, agresif ve kendine zarar verecek derecede hırslı bir boksördür. Ringde rakiplerini acımasızca yere serer, ancak ring dışındaki hayatı da agresifliği ve paranoidliği nedeniyle karmaşıktır. Kardeşi Joey ile ilişkisi sorunludur ve ilk karısı Vickie'yi sık sık kıskançlıktan dolayı döver.

LaMotta, 1949'da orta sıklet dünya şampiyonu olur, ancak kişisel sorunları kariyerini olumsuz etkiler. 1951'de Sugar Ray Robinson'a karşı dövüşünde şampiyonluğunu kaybeder ve daha sonra mobsterler tarafından şike yapmaya zorlanır. LaMotta, kariyerinin sonlarına doğru alkolizme kapılır ve sonunda ringi bırakır.