23 Görüntülenme
Kocası ve Aşığı
7.9 IMDB Puanı

Kocası ve Aşığı

(The Rules of the Game)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 110 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jean Renoir, Carl Koch, Beaumarchais
Ödüller 2 ödül & 1 nomination
Kocası ve Aşığı izle ⭐ Kocası ve Aşığı (The Rules of the Game) 1939 - Fransa yapımı Komedi ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Oyunun Kuralları (1939), Jean Renoir'ın yönettiği bir Fransız komedi-drama filmidir. Film, hafta sonu bir av partisi için bir taşra malikanesinde toplanan bir grup zengin Fransız aristokrat ve onların hizmetkarlarının hikayesini anlatıyor. Film, Fransız üst sınıfına ve onların yozlaşmış yaşam tarzlarına dair bir hicivdir.

Filmdeki ana karakterler şunlardır:

Robert de la Cheyniest (Marcel Dalio), Christine (Nora Gregor) ile evli olan zengin bir aristokrat.
Güzel bir aristokrat olan Christine de la Cheyniest (Nora Gregor), pilot André Jurieu (Roland Toutain) ile ilişkisi vardır.
André Jurieu (Roland Toutain), Christine de la Cheyniest ile ilişkisi olan bir pilot.
Octave (Jean Renoir), Christine de la Cheyniest'e aşık olan bir av bekçisi.
Lisette (Paulette Dubost), Octave'a aşık olan bir hizmetçi.
Film misafirlerin kır malikanesine gelişiyle başlar. Konukları Robert ve Christine de la Cheyniest'in yanı sıra Octave ve Lisette karşılıyor. Konuklar hafta sonunu avlanarak, içki içerek ve dedikodu yaparak geçirirler.

Hafta sonu boyunca karakterler arasındaki çeşitli ilişkiler araştırılıyor. Robert de la Cheyniest, karısının André Jurieu ile olan ilişkisinden şüpheleniyor. Octave, André Jurieu'yu ve onun Christine de la Cheyniest ile olan ilişkisini kıskanıyor. Lisette, Octave'a aşıktır ama o yalnızca Christine de la Cheyniest'le ilgilenmektedir.

Film trajik bir olayla sonuçlanır. Bir av partisi sırasında Octave, yanlışlıkla Robert de la Cheyniest'i vurur. Robert de la Cheyniest ölür ve Octave cinayetten tutuklanır.

Oyunun Kuralları aşk, ihanet, kıskançlık ve sınıf çatışması gibi çeşitli temaları araştıran karmaşık ve incelikli bir film. Film aynı zamanda gerçekliğin doğası ve sanatın hayatımızda oynadığı rol üzerine bir meditasyondur.

Film, 1939'da gösterime girdiğinde ticari bir başarı elde edemedi. Ancak o zamandan beri şimdiye kadar yapılmış en iyi filmlerden biri olarak kabul edildi. Film, karmaşık karakterleri, Fransız toplumunun gerçekçi tasviri ve yenilikçi kamera çalışması ve kurgusu nedeniyle övgüyle karşılanıyor.

Oyunun Kuralları, sinemaya veya Fransız kültürüne ilgi duyan herkes için vazgeçilmez bir film. Pek çok farklı düzeyde keyif alınabilecek ve takdir edilebilecek bir film.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın