570 Görüntülenme
Koku: Bir Katilin Hikâyesi
7.5 IMDB Puanı

Koku: Bir Katilin Hikâyesi

(Perfume: The Story of a Murderer)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Andrew Birkin, Bernd Eichinger, Tom Tykwer
Ödüller 15 ödül & 20 Adaylık.
Koku: Bir Katilin Hikâyesi izle ⭐ Koku: Bir Katilin Hikâyesi (Perfume: The Story of a Murderer) 2006 - Almanya yapımı Dram, Fantastik ve Suç filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Parfüm: Bir Katilin Hikayesi (2006), Tom Tykwer'in yönettiği, Patrick Süskind'in aynı adlı romanından uyarlanan, dönem psikolojik gerilim filmidir. Filmde Ben Whishaw, olağanüstü bir koku alma duyusuyla doğan ve güzel bir genç kadının kokusunu yakalamaya takıntılı bir parfümcüye dönüşen Jean-Baptiste Grenouille rolünü canlandırıyor.

Film, Grenouille'in yoksul bir ailede doğduğu 18. yüzyıl Paris'inde başlıyor. Annesi onu daha bebekken terk eder ve o, zorlu bir yetimhanede büyür. Grenouille küçük yaşlardan itibaren kokulardan etkilenir ve en hafif kokuları bile ayırt etme konusunda keskin bir yetenek geliştirir.

Grenouille 13 yaşındayken bir tabakçının yanında çırak olarak çalışmaya başlar. Bu işi çabuk öğreniyor ama tabaklamanın kendisinden çok tabakhanenin kokularıyla ilgileniyor. Grenouille bir gün güzel kokulu genç bir kadınla karşılaşır. Hemen onun büyüsüne kapılır ve onun kokusunu yakalama konusunda takıntılı hale gelir.

Grenouille sonunda tabakhaneden ayrılır ve usta parfümcü Giuseppe Baldini'nin yanında çırak olur. Baldini, Grenouille'e parfümeri sanatını öğretir, ancak Grenouille daha çok genç kadının kokusunu yakalayan bir parfüm yaratmakla ilgilenir.

Grenouille sonunda genç kadının kokusunu yakalayan bir parfüm yaratmayı başarır. Parfümü onu baştan çıkarmak için kullanıyor ve sonra kokusunu çıkarmak için onu öldürüyor. Grenouille, kokularını çıkarmak için genç kadınları öldürmeye devam ediyor ve sonunda bir seri katile dönüşüyor.

Film, Grenouille'in polis tarafından yakalanıp idam cezasına çarptırılmasıyla sona erer. Ancak yarattığı parfüm etrafındaki insanlar üzerinde güçlü bir etki yaratır ve onlar ona zarar veremezler. Grenouille sonunda serbest bırakılır ve Paris sokaklarında yürür, burada parfümüne hayran kalan insanlar tarafından yutulur.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın