142 Görüntülenme
Korkunç Koleksiyoncu
7.5 IMDB Puanı

Korkunç Koleksiyoncu

(The Collector)
Kategori
Yönetmen
Senaryo John Fowles, John Kohn, Stanley Mann
Ödüller 3 Oscar Adaylığı. 5 ödül & 11 adaylık. total
Korkunç Koleksiyoncu izle ⭐ Korkunç Koleksiyoncu (The Collector) 1965 - İngiltere yapımı Dram ve Gerilim filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. The Collector, 1965 yapımı bir psikolojik gerilim filmidir. Film, asosyal bir banka memurunun, bir sanat öğrencisini kaçırıp evinin bodrumunda tutmasını konu almaktadır.

Filmin başrollerinde Terence Stamp ve Samantha Eggar yer almaktadır. Filmin yönetmenliğini William Wyler üstlenmiştir.

Film, Freddie Clegg adında, asosyal bir banka memurunun hikayesini anlatıyor. Freddie, kelebek koleksiyonculuğuyla ilgilenen bir adamdır. Bir gün, Miranda Grey adında bir sanat öğrencisini görür ve ona aşık olur.

Freddie, Miranda'yı kaçırmaya karar verir. Miranda'yı evinin bodrumuna kapatır ve onu kendi koleksiyonuna katmak ister. Miranda, Freddie'den kaçmaya çalışır, ancak Freddie onu engeller.

Film, aşk, tutku ve saplantı gibi temaları ele almaktadır. Film, insan doğasının karanlık tarafını vurgulamaktadır.

The Collector, eleştirmenler tarafından oldukça beğenildi ve birçok ödül kazandı. Film, Cannes Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini kazandı. Film, 1993 yılında Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi veya estetik açıdan önemli" olarak Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Film Arşivi'nde korunmak üzere seçildi.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın