192 Görüntülenme
Kral Ülis’in Maceraları
6.6 IMDB Puanı

Kral Ülis’in Maceraları

(Ulysses)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Franco Brusati, Mario Camerini, Ennio De Concini
Kral Ülis'in Maceraları izle ⭐ Kral Ülis'in Maceraları (Ulysses) 1954 - İtalya yapımı TÜR, TÜR ve TÜR filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Ulysses, 1954 yapımı bir epik macera filmidir. Mario Camerini tarafından yönetilen film, Homeros'un Odysseia destanının uyarlamasıdır. Filmde Kirk Douglas, Anthony Quinn ve Silvana Mangano rol alıyor.

Film, Odysseus'un (Douglas) on yıllık Troya Savaşı'ndan sonra evine dönmek için çıktığı yolculuğu anlatıyor. Odysseus, yolculuk sırasında çeşitli tehlikelerle karşılaşır. Cyclops Polyphemus tarafından hapsedilir, Circe tarafından büyülenir ve Sirenler'in şarkılarına kapılır.

Odysseus, sonunda evine dönmeyi başarır. Ancak, karısı Penelope (Mangano) tarafından başka bir adamla evlenmek üzeredir. Odysseus, Penelope'yi geri kazanmak için bir dizi mücadeleye girer.

Film, Homeros'un destanının görkemli atmosferini ve Odysseus'un yolculuğunun zorluklarını başarıyla yansıtıyor. Film, Kirk Douglas'ın güçlü performansı ve Mario Camerini'nin başarılı yönetmenliği ile dikkat çekiyor.