86 Görüntülenme
Krallık
7.0 IMDB Puanı

Krallık

(The Kingdom)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Matthew Michael Carnahan
Krallık izle ⭐ Krallık (The Kingdom) 2007 - Amerika yapımı Aksiyon, Dram ve Gerilim filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
1
The Kingdom, 2007 yılında Peter Berg tarafından yönetilen ve Jamie Foxx, Jennifer Garner, Jason Bateman ve Chris Cooper'ın oynadığı bir aksiyon gerilim filmidir. Film, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da meydana gelen bir terörist saldırının ardından bir grup FBI ajanının bu saldırının sorumlularını bulmak için Suudi Arabistan'a gönderilmesini konu alıyor.

Film, 12 Mayıs 2003 tarihinde Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da meydana gelen üç ayrı bombalı saldırıyı konu alıyor. Bu saldırılarda 17 Amerikalı ve 34 Suudi Arabistanlı hayatını kaybetti.

ABD yönetimi, bu saldırıların sorumlularını bulmak için Riyad'a bir grup FBI ajanı göndermeye karar verir. Ekibin başında Özel Ajan Ronald Fleury (Jamie Foxx) vardır. Fleury, bu zorlu görevde yanına en çok güvendiği üç ajan olan Janet Mayes (Jennifer Garner), Adam Leavitt (Jason Bateman) ve Grant Sykes'i (Chris Cooper) almıştır.

Fleury ve ekibi, Suudi Arabistan'da yerel polis ve istihbarat servisleriyle birlikte çalışarak saldırıların sorumlularını bulmaya çalışır. Ancak Suudi Arabistan'ın farklı kültürel ve dini değerleri, Fleury ve ekibinin çalışmalarını zorlaştırır.

Film, Suudi Arabistan ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki siyasi ve kültürel farklılıkları da konu alıyor. Film, bu iki ülkenin terörizmle mücadelede birlikte çalışmasının önemini vurguluyor.