919 Görüntülenme
Manzaralı Oda
7.2 IMDB Puanı

Manzaralı Oda

(A Room with a View)
Kategori
Yönetmen
Senaryo E.M. Forster, Ruth Prawer Jhabvala
Ödüller 3 Oscar Kazandı. 25 ödül & 22 adaylık. total
Manzaralı Oda izle ⭐ Manzaralı Oda (A Room with a View) 1985 - İngiltere yapımı Dram ve Romantik filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. A Room with a View (1985), E.M. Forster'ın aynı adlı romanından uyarlanan, James Ivory tarafından yönetilen ve Ruth Prawer Jhabvala tarafından senaryosu yazılan bir romantik drama filmidir. Filmde Helena Bonham Carter, Julian Sands, Maggie Smith, Denholm Elliott, Daniel Day-Lewis ve Judi Dench rol almaktadır.

Film, 1907 yılında İngiltere'de, Edwardian döneminde geçmektedir. Lucy Honeychurch (Helena Bonham Carter), kuzeni Charlotte Bartlett (Maggie Smith) ile birlikte İtalya'ya tatile giderler. Florence'da bir pansiyonda kalırken, Lucy ve Charlotte, Emerson ailesi ile tanışırlar. Emerson ailesi, İngiltere'den gelen ve Avrupa'da seyahat eden bir ailedir.

Lucy, Emerson ailesinin oğlu George (Julian Sands) ile yakınlaşır. George, Lucy'den etkilenir ve ona aşık olur. Ancak Charlotte, George'un Lucy için uygun bir eş olmadığını düşünmektedir. Charlotte, Lucy'i ve George'u ayırmak için elinden geleni yapar.

Lucy, İngiltere'ye döndükten sonra, Cecil Vyse (Daniel Day-Lewis) adında zengin bir adam ile nişanlanır. Ancak Lucy, Cecil'i sevmemektedir. Lucy, hala George'u düşünmektedir.

Bir gün, George, İngiltere'ye gelir ve Lucy'i bulur. Lucy ve George, tekrar aşık olurlar. Ancak Lucy, Cecil'e verdiği sözü tutmak için bir ikilemde kalır.

A Room with a View, aşk, sınıf, cinsiyet ve kadın hakları gibi temaları işleyen bir filmdir. Film, izleyicilere aşkın her türlü engele rağmen kazanabileceğini gösteriyor.

Film, eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı ve birçok ödül kazandı. Film, En İyi Uyarlama Senaryo dalında Akademi Ödülü'nü kazandı ve En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu (Helena Bonham Carter) ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Maggie Smith) dallarında aday gösterildi.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın