147 Görüntülenme
Marslı
8.0 IMDB Puanı

Marslı

(The Martian)
Yönetmen
Senaryo Drew Goddard, Andy Weir
Ödüller 7 Oscar Adaylığı. 40 ödül & 199 adaylık. total
Marslı izle ⭐ Marslı (The Martian) 2015 - Amerika yapımı Macera, Dram ve Bilimkurgu filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
The Martian, 2015 yılında Ridley Scott tarafından yönetilen ve Andy Weir'in aynı adlı romanından uyarlanan bir bilim kurgu filmidir. Film, Mars'ta mahsur kalan bir astronotun hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

2035 yılında, Ares III görevi kapsamında Mars'a gönderilen bir ekip, şiddetli bir toz fırtınası nedeniyle geri dönmek zorunda kalır. Fırtınada Mark Watney isimli astronot, ekibinden ayrılır ve ölü sanılır. Watney ise hayattadır ve kendisini Mars'ta yapayalnız bulur.

Watney, hayatta kalmak için kendi zekasını ve yaratıcılığını kullanmalıdır. Mars'taki kaynakları kullanarak yiyecek, su ve barınak bulmaya çalışır. Ayrıca, Dünya'daki NASA ve Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki (ISS) ekibin yardımıyla Mars'tan kurtulma planı yapar.

Film, Watney'in Mars'ta hayatta kalma mücadelesini ve Dünya'daki ekibin onu kurtarmak için yaptığı çabaları anlatıyor. Film, bilim kurgu, drama ve komedi unsurlarını bir araya getirerek izleyicileri hem heyecanlandıran hem de duygulandıran bir yapım.

Filmin başrolünde Matt Damon yer alıyor. Damon'a Sean Bean, Jessica Chastain, Kate Mara, Jeff Daniels ve Michael Pena gibi isimler eşlik ediyor.

Film, 73. Altın Küre Ödülleri'nde En İyi Film - Müzikal veya Komedi, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu (Damon) dallarında aday gösterildi ve En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazandı. Ayrıca, 88. Akademi Ödülleri'nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu (Damon) ve En İyi Görsel Efektler dallarında aday gösterildi ve En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazandı.