46 Görüntülenme
Mary and Max
8.1 IMDB Puanı

Mary and Max

(Mary and Max)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Adam Elliot
Ödüller 5 ödül & 9 Adaylık.
Mary and Max izle ⭐ Mary and Max 2009 - Avustralya yapımı Animasyon, Komedi ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
Mary and Max, 2009 yapımı bir animasyon filmidir. Adam Elliot tarafından yönetilen filmde Toni Collette, Philip Seymour Hoffman, Eric Bana, Beth Ditto, Barry Humphries ve Bill Hunter rol almaktadır. Film, Avustralyalı bir kız çocuğu olan Mary Daisy Dinkle ve Amerikalı bir adam olan Max Jerry Horowitz arasındaki mektup arkadaşlığını anlatıyor.

Mary, 8 yaşında, yalnız bir kız çocuğudur. Annesi alkolik ve babası ilgisizdir. Mary, bir gün New York telefon rehberinde bulduğu Max'e mektup yazmaya karar verir. Max, 44 yaşında, New York'ta yalnız yaşayan obez bir adamdır. Max, Asperger sendromuna sahip olduğu için sosyalleşmekte zorlanmaktadır.

Mary ve Max arasında, yıllar boyunca devam eden bir mektup arkadaşlığı başlar. İki arkadaş, birbirlerine hayatlarını, hayallerini ve korkularını anlatırlar. Mary, Max'e Avustralya hakkında, Max ise Mary'e New York ve Asperger sendromu hakkında bilgiler verir.

Mary ve Max'in mektup arkadaşlığı, her iki arkadaşın hayatını da değiştirir. Mary, Max sayesinde daha özgüvenli ve sosyal bir kız olur. Max ise Mary sayesinde yalnız olmadığını ve sevildiğini hisseder.

Film, dostluk, farklılık ve kabul gibi temaları ele almaktadır. Mary and Max, eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı ve En İyi Animasyon Filmi dalında Oscar'a aday gösterildi.