125 Görüntülenme
Maziden Gelen
8.0 IMDB Puanı

Maziden Gelen

(Out of the Past)
Kategori
Senaryo Daniel Mainwaring, James M. Cain, Frank Fenton
Ödüller 1 ödül
Maziden Gelen izle ⭐ Maziden Gelen (Out of the Past) 1947 - Amerika yapımı Suç ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Out of the Past (1947), yönetmenliğini Jacques Tourneur'un yaptığı ve Robert Mitchum, Jane Greer ve Kirk Douglas'ın başrollerini paylaştığı bir kara filmdir. Film, geçmişinden kaçmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatmaktadır.

Jeff Bailey (Robert Mitchum), California'nın küçük bir kasabasında bir benzin istasyonu işletmektedir. Jeff, geçmişinde özel dedektiflik yapmış ve kirli işlere bulaşmıştır. Bir gün, Jeff'in geçmişinden tanıdığı Joe Stephanos (Paul Valentine) kasabaya gelir ve Jeff'i eski patronu Whit Sterling (Kirk Douglas) ile buluşturur. Sterling, Jeff'ten eski sevgilisi Kathie Moffat'ı (Jane Greer) bulmasını ister. Kathie, Sterling'i yaralayarak 40 bin dolarını çalmıştır.

Jeff, Kathie'yi Acapulco'da bulur ve ikisi aşık olur. Ancak Sterling'in adamları Kathie'yi kaçırarak Jeff'i suçlarlar. Jeff, Kathie'yi bulmak için Sterling'in peşine düşer.

Out of the Past, klasik kara filmlerden biridir. Film, suç, aşk ve ihanet temalarını başarılı bir şekilde işliyor. Filmdeki karakterler derin ve karmaşıktır. Jeff, geçmişinden kaçmaya çalışan ancak sonunda geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan bir adamdır. Kathie ise güzel ve femme fatale bir kadındır. Sterling ise acımasız ve tehlikeli bir gangsterdır.

Film, görsel olarak da etkileyicidir. Tourneur, ışığı ve gölgeyi etkili bir şekilde kullanarak filmin atmosferini yaratmıştır. Filmdeki bazı sahneler, kara filmler tarihinin en ikonik sahneleri arasında yer almaktadır.

Out of the Past, eleştirmenlerce beğenilen ve gişede de başarılı olan bir filmdir. Film, AFI'ın 100 Yıl...100 Tutku listesinde 37. sırada yer almaktadır.