97 Görüntülenme
Mimi wo sumaseba
7.8 IMDB Puanı

Mimi wo sumaseba

(Whisper of the Heart)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 111 dakika
Kategori
Senaryo Hayao Miyazaki, Aoi Hiiragi, Cindy Davis
Mimi wo sumaseba izle ⭐ Mimi wo sumaseba 1995 - Japonya yapımı Aile, Animasyon ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) 1995 yapımı bir Japon animasyon filmidir. Film, Yoshifumi Kondo tarafından yönetilmiş ve Hayao Miyazaki tarafından yazılmıştır. Film, aynı adlı manga serisine dayanmaktadır.

Filmin konusu, okuma tutkusu olan genç bir kız olan Shizuku Tsukishima etrafında döner. Shizuku, kütüphaneden aldığı her kitabın içinden çıkan kartta aynı ismi görür: Seiji Amasawa. Shizuku, bu kişi hakkında araştırdıkça kendisi ve hayatı hakkında da çok şey öğrenecektir.

Shizuku, Seiji'nin bir keman yapımcısı olma hayali olduğunu öğrenir. Seiji ise, Shizuku'nun yazma tutkusundan etkilenir. İkisi arasında güçlü bir bağ oluşur, ancak hayalleri onları farklı yerlere çeker. Shizuku, Seiji'yi takip etmek için İtalya'ya gitmeye karar verir, ancak öncelikle yazmak istediği hikayeyi bitirmelidir.

Whisper of the Heart, büyüme, aşk ve hayallerle ilgili bir filmdir. Film, büyümenin zorluklarını ve hayatın gerçekleriyle yüzleşmenin önemini anlatıyor. Aynı zamanda, hayallerinin peşinden gitmenin ve kendi yolunu bulmanın önemini de vurguluyor.

Film, eleştirmenler tarafından olumlu karşılandı ve birçok ödül kazandı. Whisper of the Heart, Studio Ghibli'nin en popüler filmlerinden biridir ve dünya çapında milyonlarca seyirci tarafından izlenmiştir.