190 Görüntülenme
Mumya
5.4 IMDB Puanı

Mumya

(The Mummy)
Yönetmen
Senaryo David Koepp, Christopher McQuarrie, Dylan Kussman
Ödüller 4 ödül & 18 Adaylık.
Mumya izle ⭐ Mumya (The Mummy) 2017 - Amerika yapımı Aksiyon, Fantastik ve Macera filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. The Mummy, 2017 yılında gösterime giren bir aksiyon macera filmidir. Film, Universal Pictures'ın yeni bir Evrensel Canavarlar evreninin ilk filmidir.

Film, 2.000 yıl önce Mısır'da geçen bir hikayeyi anlatıyor. Prenses Ahmanet (Sofia Boutella), babası tarafından ihanete uğradıktan sonra, karanlık büyüyü kullanarak babasının yerini almaya karar verir. Ancak, babasının ruhunu serbest bırakır ve lanetlenir.

Ahmanet'in ruhu, günümüz Londrası'nda bir askeri operasyon sırasında serbest kalır. Ahmanet, dünyanın sonunu getirmek için intikam almak için geri dönmüştür.

Amerikalı bir asker olan Nick Morton (Tom Cruise), Ahmanet'in lanetinden kurtulmak için onunla savaşmak zorundadır. Nick, eski Mısır uzmanı Dr. Jenny Halsey (Annabelle Wallis) ve MI6 ajanı Colonel Greenway (Courtney B. Vance) ile birlikte Ahmanet'i durdurmaya çalışır.

Film, aksiyon, macera ve korku unsurlarını bir araya getiren bir yapımdır. Filmin yönetmenliğini Alex Kurtzman üstlenmiştir. Senaryosunu ise, Jon Spaihts ve Christopher McQuarrie yazmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda, Tom Cruise, Sofia Boutella, Annabelle Wallis, Jake Johnson, Courtney B. Vance ve Russell Crowe yer almaktadır.

Film, eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Filmin, eğlenceli ve heyecan verici bir yapım olduğu söyleniyor.