479 Görüntülenme
Nietzsche Ağladığında
6.4 IMDB Puanı

Nietzsche Ağladığında

(When Nietzsche Wept)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Pinchas Perry, Irvin D. Yalom
Nietzsche Ağladığında izle ⭐ Nietzsche Ağladığında (When Nietzsche Wept) 2007 - Amerika yapımı Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
Nietzsche Ağladığında, 2007 yılında çekilmiş, yönetmenliğini Philip Kaufman'ın yaptığı, başrollerini Eric Bana, Sean Penn ve Nick Nolte'un paylaştığı bir biyografik filmdir. Film, Friedrich Nietzsche ile Sigmund Freud'un 1882 yılında Zürih'te bir araya geldikleri ve bir hafta boyunca sohbet ettikleri bir haftayı konu alır.

Film, Nietzsche'nin akıl sağlığının bozulmaya başladığı bir dönemde geçmektedir. Nietzsche, felsefesini tamamlamak için çabalamaktadır, ancak ruhsal çöküntü içindedir. Freud ise henüz yeni bir bilim olan psikanaliz alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Nietzsche ve Freud, birbirlerinin fikirlerini ve çalışmalarını tartışırlar. Nietzsche, Freud'un psikanaliz teorisini ilginç bulur, ancak bazı noktalarda onunla hemfikir değildir. Freud ise Nietzsche'nin felsefesinden etkilenir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın