48 Görüntülenme
Ölüm Korkusu
8.3 IMDB Puanı

Ölüm Korkusu

(Vertigo)
Senaryo Alec Coppel, Samuel A. Taylor, Pierre Boileau
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. 9 ödül & 7 adaylık. total
Ölüm Korkusu izle ⭐ Ölüm Korkusu (Vertigo) 1958 - Amerika yapımı Gizem, Gerilim ve Romantik filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler.
Vertigo (1958), Alfred Hitchcock tarafından yönetilen ve Jimmy Stewart, Kim Novak ve James Stewart'ın oynadığı psikolojik gerilim filmidir. Film, San Francisco'da geçiyor ve Scottie Ferguson adlı bir dedektifin, bir suçluyu kovalarken ortağını kurtaramaması ve yükseklik korkusu geliştirmesi ile başlıyor. Scottie, eski okul arkadaşı Gavin Elster'in karısı Madeleine Elster'i takip etmesi için tutulur. Scottie, Madeleine'in gizemli geçmişini keşfetmeye başlar ve ona aşık olur. Ancak, Madeleine'in bir sırrı vardır ve Scottie'nin onu kurtarması için kendi korkularıyla yüzleşmesi gerekir.

Film, Hitchcock'un en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilir ve birçok eleştirmen tarafından sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilir. Filmin teknik özellikleri, özellikle de Scottie'nin yükseklik korkusunu vurgulayan sahneler, övgü topladı. Filmin konusu da, aşk, tutku ve gizem temalarını araştırması nedeniyle övgü topladı.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın