17 Görüntülenme
Ölüm Yolunda
7.5 IMDB Puanı

Ölüm Yolunda

(Dead Man Walking)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Helen Prejean, Tim Robbins
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 23 ödül & 24 adaylık. total
Ölüm Yolunda izle ⭐ Ölüm Yolunda (Dead Man Walking) 1995 - İngiltere yapımı Suç ve Dram filmini donmadan tek parça Türkçe dublaj 1080p Kalitesinde Full HD Film izle. royalFilmizle ile iyi seyirler. 1995 yapımı Dead Man Walking, ölüm cezasına mahkum edilmiş bir mahkum ve onunla çalışan bir rahibenin hikayesini anlatıyor.

Film, Matthew Poncelet (Sean Penn) adlı bir mahkumun, 16 yaşındaki bir kızı tecavüz ve cinayetle suçlanmasıyla başlar. Poncelet, suçunu itiraf eder ve ölüm cezasına çarptırılır.

Rahibe Helen Prejean (Susan Sarandon), mahkumlarla ilgilenen bir rahibedir. Poncelet'in cezasının infazına kadar onunla yakın arkadaş olur.

Prejean, Poncelet'in suçunu kabul ettiğini ve pişmanlık duyduğunu öğrenir. Ancak, Poncelet'in idamının doğru olup olmadığı konusunda hala şüpheleri vardır.

Prejean, Poncelet'in kurbanlarının ailelerine de yardım eder. Aileler, Poncelet'in idam edilmesini istiyor, ancak Prejean, onların acılarının da anlaşılması gerektiğini savunuyor.

Film, ölüm cezasının etik yönlerini sorguluyor. Film, izleyicilere, ölüm cezasının hem kurbanların aileleri hem de mahkumlar için ne kadar acı verici olabileceğini gösteriyor.

Film, eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Film, Penn ve Sarandon'ın performansları, yönetmenlik ve senaryo için övüldü.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın